vše   
lidé   
bodyart   
zvířata ٭
příroda   
makro   
experiment   
ostatní   


ovládání    
 • Ovládání galerie Pohyb v galerii je možný dvěma způsoby

  1. po kliknutí na fotografii šipkami vpravo/vlevo

  2. najetím na spodní část prostoru fotografie (vyjedou schované náhledy) posun kolečkem myši a kliknutím na náhled


ZOO Praha
 • 5. 4. 2009 ZOO Praha A je to tady ... Matýsek povyrostl ... počasí se zlepšilo, takže došlo k nevyhnutelnému ... návštěva pražské ZOO. Máťa to sice skoro celé prospal (a to obě návštěvy, podruhé se k nám přidali Pája s Markem :), ale když byl vzhůru tak ho plameňáci zaujali ... jsou dostatečně barevní a světlí a v hejnu se stále několik z nich pohybuje. Mimo jiné jsme mu také ukazovali rozestavěnou rozhlednu, ale bez dělníku ho prý neba :)
ZOO Praha
 • 11. 5. 2008 ZOO Praha S novým rokem přibylo starostí a povinností, takže první letošní návštěva se poněkud opozdila. Nicméně, alespoň u nového pavilónu Gaviálů bylo víceméně volněji, než muselo být krátce po jeho otevření 5.dubna. Další nášup fotek z Tróji je tu pro vás. :)
Botanická zahrada Trója - motýli
 • 19. 4. 2008 Botanická zahrada Trója - motýli Rok se s rokem sešel a je tu další ročník výstavy exotických motýlu ve Fata Morgáně v botanické zahradě v Tróji a opět jsme zaskočili na další návštěvu.
ZOO Praha
 • 24. 9. 2007 ZOO Praha Září .... podzimní to měsíc ... zaskočil jsem nejdřív sám a pak ještě jednou i s Ománkem za zvířátkama ... kam jinam než do Tróji.
ZOO Brno
 • 20. 7. 2007 ZOO Brno Naše putování nás zavedlo i do ZOO v Brně ... ani zde nám počasí moc nepřálo nicméně i zde jsme prošli co se dalo.
ZOO Bratislava
 • 20. 7. 2007 ZOO Bratislava Při našem putování po česko-slovenských krajích jsme zavítali i do ZOO v Bratislavě ... i přes nepřizeň počasí (střídavě oblačno a déšť) se nám podařilo projít si většinu zahrady s vyjímkou Dino parku (nějak se nemůžu zbavit dojmu, že podvádějí a dinosauři ve skutečnosti nejsou živí:)
A zase Trója :)
 • 16. 6. 2007 A zase Trója :) Na 12.června připravila společnost Canon společně s IDIFem další ročník předváděcí akce Canon ZOOm, kde je možnost shlédnout a ošahat si vybrané produkty této firmy a to jak kompaktíky, tak i zrdcadlovky, objektivy a dokonce i videokamery. Pro zájmence byly připraveny i nějaké ty přednášky. No ... zkoukli jsme pár "životně důležitých" kousků vybavení, ale nezapoměli jsme ani na zvířátka :) Mimo jiné je tam i Kijivu se svým malinkatým drobečkem.
Dalších pár zvířátek z Tróji :)
 • 1. 6. 2007 Dalších pár zvířátek z Tróji :) Na den dětí jsem zariskoval a vyrazil zase mezi zvířátka ... pár dní po narození další gorilky jsem nedoufal, že bych měl šanci jí vidět a tak hlavní cíl bylo krmení vyder ... trošku se nám tentokrát opozdilo což dávalo mnohem více prostoru k jejich zplacatění na snímač ... pár dalších jako je třeba maminka (nebo možná tatínek:) dalších nových přírůstků a to psů ušatých se taky nechal zvěčnit :) A vypadá to, že z každé návštěvy dorazí i nějací ti lemuři :)))
A opět zvířátka z Tróji
 • 21. 5. 2007 A opět zvířátka z Tróji Společně s naší kamarádkou Katjou jsme mimo jiné zamířili i do ZOO :) Pokud se někdo bude ptát, proč jsem fotil Trojský zámeček na ISO1000 tak odpověď je jednoduchá ... lidská blbost :)))
A další zvířátka z Tróji
 • 16. 5. 2007 A další zvířátka z Tróji Takhle jednou po noční směně jsme se rozhodli zase jednou zavítat za zvířátky :) Dorazili jsme kolem čtvrté/páté hodiny (díky pořízeným permanentkám nám nevadí "krátká" navštěvička) a pohoda, která byla způsobena takřka nepřítomností návštěvníků (ten den celkem cca 1620 lidí) nějak nakazila i "chovance ústavu". Lemuři byli na místech, kde jsme je ještě neviděli a dokonce se nám poštěstilo konečně vidět i pandu červenou :)
Zvířátka z Tróji
 • 16. 5. 2007 Zvířátka z Tróji Jak už jsem psal, koncem dubna jsme opět zavítali do ZOO ... povedlo se nám načapat šklebícího se Heřmánka (tapír :-) tak i parádivého páva jsme ulovili ...
Botanická zahrada Trója - motýli
 • 20. 4. 2007 Botanická zahrada Trója - motýli Tak mi to nedalo a vydal jsem se za motýlky ještě jednou ... doufal jsem, že ve všední den nebude Fata Morgana tak přeplněna jako o víkednu ... jak se to vezme ... narážel jsem pro změnu na školní exkurze :)
Plazi světa II - Praha Zličín Beckiland
 • 9. 4. 2007 Plazi světa II - Praha Zličín Beckiland V dětském kouktu Beckiland uspořádali expoziti hadů, plazů a nějakých pár pavoučků ... jednou to evidetně nestačí
Botanická zahrada Trója - motýli
 • 9. 4. 2007 Botanická zahrada Trója - motýli Přesně rok po první návštěvě výstavy exotických motýlu ve Fata Morgáně v botanické zahradě v Tróji jsme zaskočili na další ročník.
ZOO Praha
 • 1. 4. 2007 ZOO Praha Tak a zase další zvířátka ... po noční jsme přece jen vyrazili do Tróji a hodili očkem a závěrkou nejen na našeho oblíbence kulíška nejmenšího :)
Plazi světa - Praha Zličín Beckiland
 • 24. 3. 2007 Plazi světa - Praha Zličín Beckiland V dětském kouktu Beckiland uspořádali expoziti hadů, plazů a nějakých pár pavoučků ...
ZOO Praha
 • 25. 2. 2007 ZOO Praha Tak a zase zpátky ke zvířátkům :) Další návštěva, tentokrát s novým EF 400mm f/5.6 USM ... počasí nám příliš nepřálo, ale aspoň byla možnost odzkoušet šum na vyšších hodnotách ISO ... pruhovaná kočička je na ISO1600.

Kladenský hmyzák
 • 28.10. 2006 Kladenský hmyzák podzimní procházku jsme spáchali i na Kladně a koho jsme to cestou nepotkali :)
Labutě
 • 17.10. 2006 Labutě Když naši dorazili na místo určení své dovolené ještě netušili, že veškeré doklady jsou v obývaku na stole :) A tak jsme se do Svratky podívali i my :) Sice jen na otočku v průběhu pracovního týdne, ale přece podívali.
ZOO Plzeň
 • 7.10. 2006 ZOO Plzeň Tak na ní přece jen došlo :) Plzeňská ZOO, která v létě nevyšla ... kamarádka Petra a její mazlítko Natálka (tuším, že i taťka o tom věděl:) nás pozvali na víkend a na zvířátka.
Čičinty
 • 30. 9. 2006 Čičinty Měl jsem úžasnou možnost fotografovat v domě, kde kromě paní majitelky žije zhruba 70 kočičích mazlíků, kteří se někomu "nehodily do krámu" tj. pohozené/odhozené a jinak postižené.

ZOO Praha
 • 24. 9. 2006 ZOO Praha Tak zase zpátky do reality :) Focení lidí nevypadá jako moje hlavní doména .. neumim komandovat co a jak ... proto hurá za zvířátky :) Ta si dělají vesměs co chtějí bez ohledu na to, jestli jim něco říkám a rozhodně neočekávají, že budu říkat "tuhle tlapku prosím víc vlevo" :)

Hutě
 • 28. 7. 2006 Hutě Konečně dovolená ! Vidina toho, že vypadneme z rozpáleného města konečně do přírody nás naplňovala radostí. Plány bylo obrovské ... pár rozhleden, nějaké ty zříceniny a ZOO v Plzni. Vyvrklý kotník a opravdu rapidní zhoršení počasí naše plány zhatily. Ale ne docela :) Pár foteček z rozhledny Jarník u Písku a pak nějací ti hmyzáci z pajdávek (pajdacích procházek) vesměs z okolí chaty .
Drahanský potok
 • 22. 7. 2006 Drahanský potok opět se nám podařilo obelstít práci tak, že bylo možno realizovat alespoň procházku v drahanské rokli ... na konci cesty malé občersrvení a trošku sportu :)

Hutě
 • 15. 7. 2006 Hutě další práci uzmutý víkend ... a první testování EF 100mm f/2.8 Macro USM

Mořský svět
 • 27. 5. 2006 Mořský svět návštěva mořského světa v Praze Holešovicích, které v té době právě procházelo rekonstrukcí nebo snad úpravami kvůli rozšíření celého prostoru o další akvaria